Oferta

Oferujemy Powietrzne Pompy Ciepła o znamionowej mocy grzewczej 13 kW w warunkach (+2°C Powietrze/55°C Woda).

Urządzenie o takiej mocy zaspokaja potrzeby grzewcze średniej wielkości dobrze ocieplonego budynku (200m2) lub mniejszego o gorszych parametrach termicznych.

Pompa Ciepła (PC) Puchaci 13 pozwala na zastąpienie uciążliwego (węgiel lub drewno) lub drogiego (olej opałowy lub gaz) źródła ciepła poprzez czyste, bezobsługowe i tanie w eksploatacji źródło czystej energii - czystej ze względu na brak spalin, pyłu, popiołu, sadzy, komina, źródła ognia (otwartego lub zamkniętego) i bez doglądania i czyszczenia kotła.

W przyszłości w miarę zapotrzebowania i zainteresowania powstaną układy większej mocy zarówno grzewcze, jaki i do uzyskiwania Ciepłej Wody Użytkowej (CWU) oraz z funkcją dostarczania wody lodowej w okresie letnim.

Skupiamy się TYLKO na powietrznych pompach ciepła, uznając je za produkt najbardziej zaawansowany technicznie, spełniający oczekiwania klienta co do efektywności, łatwości instalacji i komfortu użytkowania.

 

 

Zakres dostawy

Jednostka zewnętrzna

EPH13 - jednostka zewnętrzna układu SPLIT zawiera:

  • parownik poziomy w obudowie ze stali nierdzewnej dla jednostki IPH13 o mocy cieplnej 13kW w warunkach znamionowych A2W55 (powietrze 2°C, woda 55°C),
  • wentylator ZIEHL-ABEGG typu OWLET (profil łopaty wentylatora wzorowany na skrzydle sowy, w celu minimalizacji szelestu powietrza),
  • przyłącza do wlutowania (do lutowania miękkiego) przewodu cieczowego (1/2”) i ssawnego(3/4”),
  • osprzęt chłodniczy z elektronicznie sterowanym zaworem rozprężnym,
  • jednostka sterująca z pomiarem stopnia zaszronienia parownika, cyfrowym pomiarem przegrzania czynnika (elektroniczny pomiar ciśnienia ssania) oraz cyfrowym termohigrometrem do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza zewnętrznego,
  • parownik dostarczony jest wstępnie napełniony 2kg czynnika R407C,
  • przewody przyłączeniowe – standardowo w cenie urządzenia zawarte jest do 5mb miękkiej rury miedzianej 1/2” oraz 3/4” wraz z przewodami elektrycznymi do połączenia wentylatora oraz jednostki sterującej. W przypadku większej odległości pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną wymagana jest dopłata za każdy metr bieżący połączenia ponad 5mb.

Jednostka wewnętrzna

IPH13 – moduł wewnętrzny układu SPLIT zawiera:

  • układ chłodniczy z przyłączami 1/2” oraz 3/4” (do lutowania miękkiego) wstępnie napełniony 7kg czynnika chłodniczego R407C, ze sprężarką COPELAND ZH13EVI, wymiennikami płytowymi SWEP, zaworem 4-drożnym, zbiornikiem cieczowym, akumulatorem ssania i dwoma elektronicznie sterowanymi zaworami rozprężnymi (wtrysk par do sprężarki i odszranianie rewersem),
  • przyłącza hydrauliczne 1” (swobodnie obracające się nakrętki 1” na elastycznych przewodach w oplocie ze stali nierdzewnej),
  • cyfrowy ultradźwiękowy przepływomierz Kamstrup do ciągłego pomiaru ilości energii cieplnej i mocy cieplnej urządzenia.

Elementy dodatkowe niezbędne do działania urządzenia, a nie wchodzące w zakres standardowej dostawy, ze względu na ich wariantowość:

  • pompa obiegowa - zamawiający może mieć różne preferencje co do producenta pomp obiegowych. W zależności od miejsca instalacji i oporów hydraulicznych, może się okazać konieczny dobór specjalnej pompy obiegowej,
  • zbiornik buforowy - w zależności od warunków (ilości miejsca) oraz układu ogrzewania budynku, pojemność zbiornika buforowego (a więc jego rozmiar i cena) może się wahać od 300 do 1000 litrów dla C.O. i od 120 do 500 litrów dla CWU,
  • osprzęt zbiornika buforowego - zawory, dwuzłączki i odpowietrzniki zależą od specyficznych uwarunkowań klienta,
  • zbiorniki wyrównawcze,
  • zawór 3-drożny do sterowania obwodem CWU,
  • zbiornik CWU.

Wszystkie powyższe podzespoły mogą być dostarczane w komplecie, po uprzednim uzgodnieniu zakresu, rodzaju oraz ceny dostawy.

URUCHOMIENIE

Zakres bezpłatnego uruchomienia obejmuje:

  • połączenie wcześniej zamontowanej przez techników jednostki zewnętrznej EPH wraz jednostką wewnętrzną IPH,
  • czynności niezbędne do zainstalowania urządzenia

Po stronie zamawiającego (lub przy odpłatnym wsparciu instalatora – nie wchodzi w zakres dostawy):

  • przygotowanie miejsca do zainstalowania jednostki zewnętrznej,
  • przygotowanie miejsca do zainstalowania jednostki wewnętrznej,
  • przygotowanie połączeń rurowych pomiędzy zbiornikiem buforowym a jednostką wewnętrzną. Zamontowanie pompy obiegowej i przygotowanie króćców dla przepływomierza ultradźwiękowego,
  • przygotowanie układu zasilania elektrycznego, zabezpieczonego bezpiecznikiem C16 dla jednostki PH13kW, zakończonego gniazdem 5-bolcowym 16A. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie osobnego ciągłego obwodu, bezpośrednio od głównej tablicy bezpiecznikowej przewodem miedzianym co najmniej 5x2.5mm2, a w przypadku odległości powyżej 20mb przewodem miedzianym 5x4mm2 (dla PH13kW przy temperaturze zewnętrznej -15°C silnik sprężarki pobiera moc ciągłą ok. 4.5 kW), 
  • przygotowanie kanału dla przewodów chłodniczych oraz wszystkich przejść przez ściany i fundamenty (wykucie otworów na rury chłodnicze i przewody elektryczne),
  • wysprzątanie pomieszczeń, usunięcie gruzu, pyłu.

 

Przebieg dostawy i uruchomienia: (2 dni robocze – 2 x 8h)

Serwis techniczny dostawcy przywozi jednostkę EPH oraz IPH. Jednostka EPH montowana jest na zewnątrz budynku na wcześniej przygotowanym fundamencie i poziomowana. Jednostka wewnętrzna umieszczana jest w wyznaczonym miejscu (1-2h).

Do przygotowanych wcześniej przez zamawiającego kanałów rurowych wprowadzane są rurociągi chłodnicze, a następnie wykonywane jest lutowanie rurociągów do jednostki zewnętrznej (preferujemy połączenia za pomocą lutowania miękkiego) (1-2h).

W kolejnym etapie prac przeprowadzane są przewody elektryczne i wykonywane jest połączenie przewodów z jednostką zewnętrzną EPH (1h).

Rurociągi chłodnicze podłączane są do jednostki wewnętrznej i lutowane (1h).

Nowo wykonany rurociąg chłodniczy jest odpompowywany (próżnia), przeprowadza się kontrole szczelności, ponownie odpompowuje, a następnie otwiera zawory odcinające jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Układ chłodniczy jest gotowy do eksploatacji (2h).

Do wcześniej przygotowanego przez zamawiającego układu hydraulicznego C.O. podłączane są króćce układu wodnego urządzenia wraz z przepływomierzem ultradźwiękowym (równocześnie z odpompowaniem układu chłodniczego).

Wykonywane są podłączenia elektryczne układu zasilającego oraz obwodów sterowania (pomiaru temperatur ze zbiornika buforowego oraz obwodów sterowania nadrzędnego) (1h).

Po odpowietrzeniu układu hydraulicznego urządzenie jest gotowe do rozruchu. W następnym dniu roboczym (ok 4h): Wykonywane są oględziny w celu wykrycia potencjalnych nieszczelności układu hydraulicznego (1h).

Urządzenie po skonfigurowaniu oprogramowania do specyficznych wymagań zamawiającego (jeśli takie występują) załączane jest do pracy.

Serwis techniczny obserwuje pracę urządzenia przez 2-3h i współpracę z instalacją hydrauliczną C.O. budynku.

Na koniec wystawia się potwierdzenie prawidłowości instalacji i przekazuje dokumenty gwarancyjne (1h).